هم‌قدمِ راوی

چرا «هم‌قدمِ راوی»؟

راوی قرآن ما، راه بلد است، آشناست
به جاده. دیری است که پرچم حق را
به دوشش نهاده‌اند؛ بایـد با او هم‌قدم
شویم تا گـم نشـویم... تا برسیـم... تا
عاقبت به خیر شویم.
قـرار اسـت «المتــقدم لـهم مـارق و
المـتأخر عنهم زاهـق» نباشـیم. قـرار
است «الـلازم لهم لاحـق» باشیـم...
هم‌قدمِ راوی باشیم.

هم‌قدمِ راوی در تلگرام باشید:
Hamghadameravi@

جنبش letter4u

طبقه‌بندی موضوعی
آخرین نظرها
 • ۲۸ تیر ۹۶، ۰۱:۲۳ - ...
  ali bod

امر به معروف؛ واجبی که نباید انجام شود؟!

يكشنبه, ۳۰ تیر ۱۳۹۲، ۰۷:۰۲ ب.ظ


مهر ماه سال گذشته، یکی از فرماندهان پلیس در گفت‌وگو با مهر، درباره‌ی شکایت نیروی انتظامی از سه طلبه‌ی بروجردی و محکومیت آنها از سوی دستگاه قضا، گفت: «به دنبال از دست دادن نیروهای انقلابی و کارآمد نیستیم! هیچ‌گاه نیروی انتظامی اقدامی را انجام نمی‌دهد که سرمایه‌های انسانی و اجتماعی تضعیف شوند؛ البته این افراد باید بدانند که قانون باید رعایت شود و به اجرا در بیاید

سه طلبه بروجردی سال گذشته در پی اعتراض به بدحجابی، مقابل مقر نیروی انتظامی این شهر تجمع می‌کنند که این اقدام، جرم تشخیص داده می‌شود و منجر به دستگیری، اعمال قانون(!) و صدور حکم حبس، شلاق و ... از سوی دستگاه قضا برای این سه طلبه می‌شود!

آنچه که سال گذشته خانم دکتر طبیب‌زاده (نماینده تهران) درباره‌ی کتک خوردن دانشجوی بسیجی ناهی از منکر، در بلوار سیمون بولیوار تهران مطرح کردند نیز، از این دست رخدادها و اعمال قانون‌ها بود!

امسال هم در یکی از روزهای ماه مبارک رمضان (همین چند روز پیش)، حدود ساعت 5 بعد ظهر در نزدیکی میدان پونک تهران، اتفاق دیگری از این دست رخ داد! یکی از خواهران چادری من و شما، از یک خانم بدحجاب کتک خورد؛ برای این که او را دعوت به معروف (حجاب و عفاف) کرده بود!! این حرکت متمدنانه (!!) درحالی اتفاق می‌افتد که کانکس نیروی انتظامی، در چند قدمی آنها قرار داشت و پلیس‌های محترم، شاهد این ماجرا بودند!

یک خانم وظیفه‌شناس بر حسب وظیفه‌ی شرعی، در کمال آرامش و بدون توهین، قصد نهی از منکر کردن خانم بدحجابی را دارد. این خانم بدحجاب در کنار حمله‌ور شدن و چنگ انداختن و فشردن گلوی او، حرف‌های جالبی هم به زبان می‌آورد؛ می‌گوید: «این تو هستی که باید حجابت را برداری! شماها چند نفری بیشتر نیستید!» همچنین در حین حمله‌ور شدن و به قصد کشیدن چادر از سر ناهی از منکر می‌گوید: «آدمت می‌کنم، بی‌جا می‌کنی که به من حرف می‌زنی، کاری می‌کنم که دیگر جرأت نکنی به کسی بگویی حجابت را رعایت کن!»با توجه به این گونه رخدادهای مشابه و پایان ناپذیر در کشور اسلامی ما و رفتار مشابه نیروی انتظامی و پلیس امنیت اخلاق، یادآوری چند باره‌ی نکاتی برای نیروی انتظامی و بلکه دستگاه قضا، ضروری به نظر می‌آید!!

1. «مبادا در گوشه و کنار، یا در دستگاه انتظامى یا قضایى، کسانى باشند که راه را جلو آمر به معروف و ناهى از منکر، سد کنند! مبادا کسانى باشند که اگر کسى امر به معروف و نهى از منکر کرد، از او حمایت نکنند؛ بلکه از مجرم حمایت کنند!»[1]

2. «به من نامه مى‌نویسند؛ بعضى هم تلفن مى‌کنند و مى‌گویند: ما نهى از منکر مى‌کنیم؛ اما مأمورین رسمى، طرف ما را نمى‌گیرند. طرف مقابل را مى‌گیرند! من عرض مى‌کنم که مأمورین رسمى - چه مأمورین انتظامى و چه مأمورین قضایى - حق ندارند از مجرم دفاع کنند. باید از آمر و ناهى شرعى، دفاع کنند. همه‌ی دستگاه حکومت ما، باید از آمر به معروف و ناهى از منکر دفاع کند. این، وظیفه است.»[2] 

3. «امنیت در یک کشور - چه امنیت اجتماعى و مدنى، چه امنیت روانى و اخلاقى - یکى از پایه‌ها و ارکان اصلى پیشرفت و قوام و سربلندى کشور است.»[3]

وظیفه‌ی ما روشن است؛ هر چند عده‌ای در هر لباسی بخواهند مانع انجام تکلیف و وظیفه شوند: «یک جریان فساد هم، فسادهاى اخلاقى و رواج منکرات است. با این هم باید مقابله و مبارزه کرد. ما خوب مى‌دانیم، این جزو تعالیم اسلام است که با زبان و تبیین باید مردم را با فضایل اخلاقى آشنا کرد و از منکرات دور نگه‌داشت. این به جاى خود درست؛ اما با شیوع منکرات و با تظاهرِ به آن باید مقابله کرد. اسلام مرتکبِ منکر را نصیحت و هدایت مى‌کند؛ اما حد هم براى او مى‌گذارد. با صِرف زبان و توصیه نمى‌شود کارى کرد. قدرت نظام باید جلوِ سیرِ فحشا و فساد را بگیرد. اجازه ندهید که هوس‌هاى یک عدّه‌ى معدود و یک گروه کوچک و اندک در داخل جامعه، موجب اغواى ذهن و فکر دختر و پسر جوان و مرد و زن مؤمنى شود که هیچ انگیزه‌ى فسادى ندارند. شما باید جلوِ آن‌گونه افراد را بگیرید.»[4] و قطعاً پاسخی در برابر این کلام اماممان، جز "علی عینی" بر زبان جاری نخواهیم کرد!

«...نیروى انتظامى، که مباشراً و مستقیماً با مردم روبه‌رو هستند و می‌توانند بسیارى از مشکلات مردم را برطرف کنند یا خداى نکرده، نارضایى‌هایى به وجود بیاید.»[5] پس نیروی انتظامی باید در پیشگاه خداوند نسبت به برخی نارضایی‌های مؤمنین جامعه، پاسخ‌گو باشد؛ همانان که به دنبال انجام تکلیفند و البته با پشتیبانی نیروی انتظامی و دستگاه قضا! 

این را نیز به خوبی می‌دانیم که: «...آن‌جایى که نوبت اجرا و عمل برسد، همه باید طبق قوانین عمل کنند. هیچ چیزى مجوّز این نیست که بگویند چون نیروى انتظامى و قوّه‌ى قضایّیه عمل نکردند، خودمان وارد میدان شدیم...»[6]

مدار حرکت و ملاک ما ولیّ امر مسلمین، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای روحی فداه هستند و برای برآورده شدن منویات ایشان، از بذل جان و مال و آبرو دریغ نداریم. مبادا عملکرد نیروی انتظامی به گونه‌ای باشد که سبب بدگمانی مؤمنین شود: «امروز آن کسانى که در قالب نیروى انتظامى سعى می‌کنند آرامش را، امنیت را، آسایش خیال را براى آحاد شهروندان کشورمان فراهم کنند، در حقیقت به معناى واقعى کلمه، مجاهدان فى‌سبیل‌اللَّه هستند؛ این بسیار باارزش است. لازمه‌ى این سِمَت مهم و این عنوان بزرگ این است که هرچه می‌توانید، کار را از آسیب‌هایى که ممکن است در آن و بر آن وارد شود، مبرا کنید. تأکید همیشه‌ى ما در خطاب به نیروى انتظامى این بوده و همین هم هست.»[7]

یکی از آسیب‌های خطرناک، این است که مؤمنان احساس جدایی از نیرویی را کنند که مطالبات ارزشی از آن دارند. مطالبه‌ی مؤمنان از شما این است که: «نیروى انتظامى، هم مظهر اقتدار نظام و نظمى است که می‌خواهد امنیت کشور را حفظ کند و تأمین کند و از آن پاسدارى کند، هم مظهر مهربانى و دلسوزى و روحیه‌ى رأفت و رحمت نظام نسبت به آحاد مردم است. این دو تا در کنار هم و توأم با یکدیگر باید مورد توجه قرار بگیرد. در آموزش‌ها، در دوره‌هاى گوناگونى که براى کارآموزى بخش‌هاى مختلف تشکیل می‌شود، این را بایستى به آحاد نیروى انتظامى تعلیم داد، تا جزو فرهنگ قطعى نیروى انتظامى بشود. شما می‌خواهید پشتیبانان آسایش و آرامش فکرى مردم باشید. بایستى مردم، هم قدرت و اقتدار شما را احساس کنند، هم رأفت و دلسوزى و امانت و محبت شما را نسبت به خودشان.»[8]

جوانان طلبه و دانشجو، افسران جنگ نرم دوران خویشند که با بینایی، صبر، بصیرت و حتی جان‌فشانی، باید راه‌گشایی کنند و به پیش ببرند و به پیش بروند.

مؤمنان، دل در گرو نظام اسلامی و امام بصیرشان دارند و به خوبی می‌دانند که نگاه داشتن دین در آخرالزمان، به سان نگاه داشتن آتش در کف دستان است و البته آن را حفظ خواهند کرد... این خود ما (در هر لباس و مسئولیتی) هستیم که انتخاب می‌کنیم تا به این جبهه‌ی استقامت، کمک کنیم یا بر دغدغه‌های آنان و البته امام امت روحی له الفداء بیافزاییم... نیروی انتظامی جایگاهی دارد که مجاهدان فی سبیل الله در آن حرکت می‌کنند...1. امام امت روحی فداه، 29 مهر 1371.

2. امام امت، 22 تیر 1371.

3. امام امت، 29 شهریور 90.

4. امام امت، 11 مرداد 80.

5. امام امت، 18 آبان 89.

6. امام امت،11 مرداد 1380.

7. امام امت، 29 شهریور 90.

8. همان.

نظرات  (۲۰)

من بعنوان یک دختر باحجاب واقعا نمیدونم که باید فریادم رو بر سر کدام مسئول بکشم ، چرا اینقد حجاب بی اهمیت شده؟! چرا من در مدرسه ام دیگر احساس امنیت روانی نمیکنم. چرا همه چیز عادی شده ؟! چراهر روز باید گوش هایم و نگاهم پر از کثیفی دور و اطرافیانم شود؟!!! دیگر در مدارس نه بوی حجب و حیا می آید نه عطر شهیدان. به من می گویند امل بگذار بگویند اما می دانم خدا به چه نامی در برابر فرشتگان مرا صدا

می زند.

و می دانم خدا چادر را به نام تاج بندگی بر سر من گذاشته ولی شیطان سر هم کلاسی هایم کلاه گذاشته و خدای مهربان سر من تاج بندگی.

چه خوب معامله ایست

آی گـــل محمــــدی کــاش بدونی دنیـــا تشنـــه ی نجابتـــت شــده

طعنـــه ها مشتــی حباب روی آب تـــازه وقــت استقـــامتــت شــده
پاسخ:
دست حضرت زهرا سلام الله علیها بر سرتون مستدام...

اگر اینجا آرامش و امنیت را از تو ستاندند، در قیامت آسوده‌ای و بدا به حال آنانی که در قیامت امنیت نخواهند داشت...

یا علی
سلام الله علیه
ممنون از بابت مطلبتون.ی سوال اینکه گفته میشه امر به معروف کنید درست ولی باور کنید با زبان فایده ای نداره نتیجه ش میشه کتک خوردن و... به نظر من افراد بد حجاب باید خودشون به باور برسند.باید ازهمون اول امر به معروف میشد حالا که این گناه ریشه دوانده چطور در برابرش بایستیم ومقابله کنیم؟؟؟
پاسخ:
سلام. وقتی جامعه برای گناه و فساد امن می‌شه، دیگه توقع این که کسی به باور برسه درباره‌ی ارزش‌ها، حرف استواری نیست.

اگه به دستور دین باشه که دومین مرحله بعد از انکار قلبی، به زبان گفتن هست؛ پس حکمن فایده هم داره! اگه نتیجه داد که فبه المراد؛ اما اگه نتیجه هم نده، به تکلیف عمل شده و این خودش عند الله اجر داره.

وقتی کسی نماز نخوند، ما هم نخونیم؟! وقتی کسی نمی‌گه، یعنی ما هم نگیم؟! پس شهادت این جا بی‌معنی می‌شه دیگه!

بله یکی از کارهایی که امر به معروف عملی هم شمرده می‌شه، به باور رسوندن افراد با کار فرهنگی هستش یا رفاقت کردن به نیت اصلاح و ...

مؤید باشید.
 • ساجـ ـده (تو خود حجاب خودی)
 • خدا ما را از دیدار امام زمان محروم کرد!
  ولی بعضی از ما از این تحریم
  به اندازه تحریم آمریکا
  صدایمان در نیامد و ناله نزدیم!!!

  [گل][گل][گل]
  برای تعجیل در فرج امام زمان (عج)صلوات
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  پاسخ:
  سلام. سپاس از حضورتون.
  برداشتتون زیباست و نکته‌ی قابل تأملی داره: برای آمدن امام زمانمون، مثل به دست آوردن دنیا، ناله نمی‌کنیم...
  اما قیاسی که کردید درست نیست؛ گذاشتن آمریکا و نعوذبالله خدای متعال در یک کفه‌ی ترازو، کار درستی نیست؛ هر چند می‌دونم قصد شما این نبوده و نیست؛ اما در بیانمون باید دقت داشته باشیم.
  رحمت خدا بر شما
   
 • شما هم می توانید خادم سایبری امام رضا (ع) باشید.
 • ماجــرای من و امام رضا علیه الــسلام | فراخوان سایــبری محبیــن و شیعیــان امـام هشتم
  بسم رب علی ابن موسی الرضا علیه السلام
  دوست عزیز
  سلام
  با آغاز دهه کرامت و میلاد حضرت فاطمه معصــومه سلام الله علیهما و در آستانه میلاد با سعادت حـضرت امام رضاعلیه السلام وبگاه جوان انقلابی به کمک و همراهی سایـت ها و وبلاگ های عاشــق و محـب حضـرت رضـا علیه السلام موج سایبری خاطرات من و امام رضا را برگزار می کند که امیدواریم همچون موج فـراخوان قبلی که در جــوان انـقلابی منتشـر کــردیم (ماجری چادری شدنم ؛ ماجری چادری نشدنم) و همچنان هم ادامـه دارد، مورد استقبال شما عزیــزان واقـع شود. (ان شــاءلله)
  من ، بانو شریفی معاونت سایت و مسئول تبلیغات وبگاه جوان انقلابی از طرف مدیر و دیگر همکاران این وبگاه شما را برای شرکت در این طرح ، بصـورت ویژه و گزینشی دعوت می کنــم. از شما خواهش میکنم به دور از خط و جهــت گیری و مسـائل سیاسی و دنیـوی ، فقط و فقط به عشق مولایمان امام رضا علیه السلام حتما به سایت ما بـیاید و خاطره یا خاطرات خود یا خانواده و دوستان تان را برایمان ارسال کنید.
  راستی دوست گرامی اگر شما هم تمایل داشتید که مثل دیگر وبلاگ های ارزشمند و عاشق امام رئـوف، امام رضــــا علیه الســلام، کمک ویژه ای در این طرح داشته باشید، حتما به ما خبر بدید.
  من شخصا منتظـر حضــور پر مِهرتان هستــم.

  بانو شریفی | معاونت سایت و مسئول تبلیغات و اطلاع رسانی جوان انقلابی

  http://javanenghelabi.ir
  info@javanenghelabi.ir
  S M S : 3000 28 28 38
  پاسخ:
  سلام. سپاس از لطفتون
  با سلام
  مطلب شما در پایگاه چادری ها منتشر شد.
  با درج لینک و لوگوی ما در وبلاگ یا سایت خود از ما حمایت کنید.
  + امضاء نامه ای به مسئولان در مورد ضرب و شتم خانم ها شمس و فرهانی دو آمر به معروف
  www.chadoriha.ir
  پاسخ:
  سلام و سپاس
  سلام مطلب شما در تارنمای کاوش پرس در بخش وبلاگ شاخه فرهنگی اجتماعی قرار گرفت.
  برای باز نشر مطالب جدیدتان می توانید لینک آن را از طریق بخش «تماس با ما» در تارنمای کاوش پرس به دست ما برسانید.
  www.KAVOSHPRESS.IR
  پاسخ:
  سلام و سپاس
  خدا آقا امام زمان (ع) را هرچه زودتر برسونه. انشاالله
  پاسخ:
  الهی آمین
 • حمیدرضا محمودخانی
 • خدا عمرتان دهاد
  یا علی
  پاسخ:
  یا علی
  از بس که در برابر اینگونه منکرات سکوت کردیم کارمون به اینجا کشیده شده....آخه چرا توی ایران اسلامی باید به این راحتی به مقدساتمون بی حرمتی بشه ولی ما فقط نطاره گر باشیم؟
  بابا ،به پیر به پیغمبر ،امر به معروف و نهی از منکر،واجبه ها! اگه نماز نخواندن گناهه ،نهی از منکر نکردن هم گناهه ،اگه روزه نگرفتن گناهه ،نهی از منکر نکردن هم گناهه ،اگه ... گناهه ،نهی از منکر نکردن هم گناهه... آخه چرا ما به این راحتی ،این واجب الهی را گذاشتیم کنار؟؟!
  صادقانه سوال میکنم ؛واقعا چرا؟؟؟؟
  با سلام
  این مطلب شما در سایت نقل قول و در قسمت سیاسی نوشت درج گردید./
  وبلاگ خود را در نقل قول ثبت نمایید./
  http://naghleghol.ir/
  منتظر مطالب دیگر شما هستیم./
  پاسخ:
  سلام و سپاس
  سلام
  وب بسیار زیبایی دارید
  امیدوارم در این راه پایدار و پابت قدم بمانید
  با افتخار لینکتون کردم اگر تمایل به لینک دادن ما هم هستید بسم اله
  خدا خیرتون بده.. التماس دعا
  پاسخ:
  سلام و سپاس
 • محمدصادق برجیان
 • سلام، خیلی مطلبتون زیبا بود
  التماس دعا.
  پاسخ:
  سلام.
  نظر لطف شماست.
  التماس دعا
  یا علی
 • مدیون ائمه
 • افرادی که چادری هستند با اعتقاد چادر بسر کردند و البته امر به معروف هم شرایطی دارد واینقد ر ما هامر به معروف نکردیم وبه شرایط موجود عادت کردیم که شده این وضع اسف بار
  پاسخ:
  سلام.
  سپاس از نظرتون. استقامت، شرط ایمان است...
  یا علی
  سلام بر شما
  متسفم که این عمل دوباره تکرار شد و خانم چادری دیگری صورتش کبود و بدنش مجروح شد.
  برخورد قضایی و جدی گرفتن های قانونی جای خوب ، فرهنگ ضد دین داشتن را چطور می توان درست کرد وقتی نان شبهه ناک و روزه خواری علنی و فساد دارد کار خودش را می کند.
  آخرالزمان است و افتخار حجاب داشتن در این زمانه زیاد . آنها که محجبه اند در قلب شان صلابت و عزتی هست که خلل ناپذیر است چرا که دوران انتخاب است .
  خدا همه مون رو هدایت کنه.
  یاعلی.ع.
  پاسخ:
  سلام علیکم.
  خدا به بانوان محجوب و عفیف، عزت روز افزون عنایت فرماید انشاءالله. آنان که این روزها، مجاهدان فی سبیل الله هستند... و البته چشمان حضرت حجت عجل الله تعالی فرجه الشریف ناظر بر جهاد ایشان است...
  یا علی
  salam mamnon ke behem sar zadid
  shoma ham link shodid
  پاسخ:
  سلام. خواهش می‌کنم.
  با تشکر
  یا علی
  ماهارو توپم تکون نمیده دوتا کتک خوردن... ای بابا
  چادرم شرمنده ام تو را از سر مادرم زهرا... خانم زینب،رقیه... کشیدن تا شدی سایه سر من
  مسخره که میشم یه جون تازه میگیرم، کتک که مال ستاره داراست برای چادرت،مادرت کتک که میخوری... نمیدونی چه حالی داره احساس غرور،آبرو جلوی ناموس سیدالشهدا... نگفتنیِ

  والبته قلم اعتراض و تذکر هم قدم به عکس العمل های ارگانهای عززززیزززز قابل توجه است
  توجه توجه

  خدا حافظ و پشتیبان شما و قلمتان انشاالله
  پاسخ:
  سلام... طاعاتتون قبول!
  غرور چادری بودن، نوش جانتون! چیزی که بعضی از انسان‌ها (که البته سابقه‌ی دلِ پاکشون (!!!) گوش فلک رو کر کرده)، درک نمی‌کنن...
  ممنون از دعای ارزشمندتون.
  یا علی
  سلاااااااام
  ممنون بابت مطلب خوبتون...
  التماس دعا
  ...
  پاسخ:
  و علیک السلام؛ زنده باشید.
  امام خامنه ای:« مردم باید رفتار مسئولان ، دولتمردان، برگزیدگان و کسانى را که در جامعه اثرگذار هستند، زیر نظر داشته باشند. خطاست اگر خیال کنیم که ما مسئولیت را به دست کسانى سپرده‌ایم و آنها مسئولند؛ پس برویم مشغول کار و زندگى خودمان باشیم و به کار آنها کارى نداشته باشیم؛ نخیر، اگر این‌طور شد، ملت ضرر خواهد کرد؛ اگر غفلت واقع شد، حوادث غلبه خواهد کرد.» 19/10/79 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - «امر به معروف و نهى از منکر حوزه‌ هاى گوناگونى دارد که بازمهم ترینش حوزه مسئولان است؛ یعنى شما(مردم) باید ما (مسئولین) را به معروف امر و از منکر نهى کنید. مردم باید از مسئولان، کارِ خوب را بخواهند؛ آن هم نه به صورت خواهش و تقاضا، بلکه باید از آنها بخواهند. این مهم ترین حوزه است.» 25/9/79

  ضرب و شتم دانشجوی زنجانی توسط زن بد‌حجاب در بانک
  به گزارش خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» از زنجان، در ابتدا بهتر است سخنی از مولایمان امیرالمومنین را مطرح کنیم که فرموده‌اند: همه کارهاى خوب و جهاد در راه خدا در برابر امر به معروف و نهى از منکر چون قطره‏اى است در دریاى عمیق.
  این در حالی است که روز گذشته با ورود زن بدحجاب با پوشش غیر متعارف و آرایش تند و زننده به بانک تمرکز همه افراد حاضر به وی جلب می‌شود.
  در همین لحظه دختر دانشجویی که در این بانک حضور داشت احساس تکلیف می‌کند و برای اجرای دستور صریح خداوند، یعنی امر به معروف و نهی از منکر نزد آن زن رفته و با لبخند به وی تذکر می‌دهد؛ ولی آن زن با کشیدن چادر از سر آن دختر در صدد می‌شود تا مقنعه وی را از سرش درآورد.
  آن زن بی‌حجاب فریاد زنان دختر دانشجو را از ناحیه سر گرفته و به طرف میز رئیس بانک برده و شروع به فحاشی، تهمت زدن و نیز چنگ زدن به موهای او می‌کند.
  نکته تاسف‌بار اینجاست که رئیس این بانک با بی‌توجهی به وقاحت اتقاق رخ داده، درخواست می‌کند تا بقیه دعوا در خارج از بانک صورت گیرد.
  بعد از سهل‌انگاری رئیس بانک یکی از کارکنان و زنان حاضر در بانک جلو آمده و زن بی حجاب را از دختر دانشجو جدا کرده و از وی می‌خواهد تا بانک را ترک کند.
  در همین حین یکی از زنان باحجابی که شاهد ماجرا بود به خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» گفت: من دستان آن دختر مظلوم را می‌بوسم که آن طور از زن بد حجاب و بی‌حیا کتک می‌خورد و قسم می‌خورم که اگر او برای تذکر دادن جلو نمی‌رفت حتما من این کار را می‌کردم.
  قطعا آن لحظه‌های شوم توسط دوربین مدار بسته بانک ثبت و ضبط شده است؛ لذا درخواست مردم و دانشجویان از مسئولان استانی این است که در اسرع وقت به این مسئله مهم و نیز دلیل سکوت رئیس بانک رسیدگی کنند.
  در ایام گذشته می‌گفتند که پاداش امر به معروف و نهی از منکر بهشت است؛ اما ظاهرا امروزه کتک و فحاشی جزای ناهیان از منکر است، امروز امر به منکر طرفداران بیشتری دارد.
  به امید روزی که بچه شیعه ها از ترس کتک خوردن امر به معروف و نهی از منکر را ترک نکنند.

  شهید سید مرتضی آوینی:
  آرمان خواهی انسان، مستلزم صبر بر رنج هاست. پس برادر خوبم! برای جانبازی در راه آرمان ها، یاد بگیر که در این سیّاره ی رنج، صبورترین انسان ها باشی.
  پاسخ:
  به برخی باید گفت: «ملئت بطونکم من الحرام....»
  دشمنی و ایستادگی و در برابر احکام الهی، نتیجه‌ی لقمه‌ی حرام است. اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا...
  دست حضرت زهرا سلام الله علیها بر سر این بانوان زهرایی مستدام باد. آمین
  قلمت پرتوان.
  الله یارت، انشاالله.
  پاسخ:
  سلام. زنده باشید.
  به دعای شما انشاءالله
  سلام و درود؛
  دوست عزیز این مطلب شما در پایگاه اینترنتی و بسته فرهنگی عمارنامه منتشرگردید.
  http://www.ammarname.ir/link/26562
  ما را با درج بنر و یا لوگو در وبگاه خود یاری نمایید .
  موفق و پیروز باشید .
  http://ammarname.ir -- info@ammarname.ir
  یا علی
  پاسخ:
  سلام و سپاس

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی

  /html>